Serwis klimatyzacji

klimatyzacja w samochodzie

Zalety klimatyzacji

Chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez klimatyzacji, która przynosi kojące uczucie chłodu w upalne dni. Pomaga skupić się na prowadzeniu pojazdu, a co za tym idzie pozwala bezpiecznie pokonywać setki kilometrów w lecie. Jej dodatkową zaletą jest zapobieganie parowaniu szyb. Oczywiste jest, że obecnie klimatyzacja stała się niezbędnym elementem samochodu, aby jednak spełniała swoje funkcje musimy zadbać o jej regularny serwis i czyszczenie.

Zrób przegląd raz w roku!

Eksperci zalecają wykonanie przeglądu raz w roku. Dobrze zrobić to już na wiosnę kiedy znowu zaczynamy jej używać, ponieważ w okresie jesienno-zimowym wzrost wilgoci powoduje namnażanie się pleśni, bakterii i grzybów we wnętrzu kanałów wentylacyjnych i na filtrze kabinowym.

Czy zaniedbana klimatyzacja to tylko nieprzyjemna woń?

Odkładanie przeglądów klimatyzacji nie jest rozsądnym pomysłem. Zaniedbana, nieoczyszczona klimatyzacja samochodowa może nie tylko zmniejszać komfort jazdy, ale stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Namnożone bakterie, grzyby i pleśń w momencie uruchomienia klimatyzacji są rozpylane do naszej kabiny. Mają kontakt nie tylko z naszymi błonami śluzowymi i oczami, ale także dostają się do naszego układu oddechowego. W efekcie mogą powodować pieczenie, zaczerwienienie oczu, podrażnienie skóry, bóle głowy, mięśni, stawów itd.

Kompletny serwis klimatyzacji w Bosch Service Rak

  • Ozonowanie: usuń bakterie, grzyby i pleśń ze swojego samochodu.
  • Poprawa wydajności: uzupełnienie czynnika R-134a lub R-1234yf (im mniej czynnika w układzie tym mniej przyjemnego chłodu, większe obciążenie sprężarki i większe zużycie paliwa).
  • Zapobieganie awariom: wczesne wykrycie nieszczelności, braku czynnika i oleju, a także uszkodzeń parownika, które mogą zniszczyć np. sprężarkę pozwoli uniknąć wysokich kosztów napraw.
Rezygnując z regularnego serwisu, wbrew pozorom więcej tracimy niż zyskujemy. Warto raz w roku udać się do profesjonalnego serwisu, który zadba o system klimatyzacji w Waszym samochodzie. Zadzwoń i umów się na wizytę:

Słowa kluczowe: Klimatyzacja, Ozonowanie, Ozonowanie Klimatyzacji, Odgrzybianie Klimatyzacji, Odgrzybianie, Serwis Klimatyzacji, Przegląd Klimatyzacji, Serwis, Przegląd, Nabijanie Klimatyzacji, Napełnianie Klimatyzacji, Nabijanie klimy, Wymiana Filtra Kabinowego, Sprawdzenie Klimatyzacji, Bosch Service Rak, Warszat, Bosch Diesel Service, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Tarnobrzeg, Sandomierz